Strona główna
Remont domu i konserwacja | Elopad
Wideo / Sklep / Forum

Jak usunąć plamy makijażu

Usuwanie kosmetyki z odzieży, mebli i dywanów może być trudne do zrobienia. Każda kobieta, która poleruje paznokcie mogą świadczyć o tym, że prędzej czy później, polski paznokci jest dostanie rozlany na dywanie lub odzieży w pewnym momencie, i wymaga usunięcia.

Istnieją dwa rodzaje makijażu - Sex i nie tłuste. Nie tłustej makijaż jest takie coś jak cień do powiek, rumieni, i makijaż pudrem. Oleiste typy są pomadki, Rouge, tusz, i płyn do makijażu. Każdy typ wymaga specyficznego sposobu usunięcia.

Usunięcie tych plam jest łatwe, jeśli zdrowy rozsądek jest używany i staranność, aby sprawdzić materiał lub dywan w niewidocznym miejscu przed kontynuacją. Zaleca się, aby obszar odzieży, takie jak zasiłek szwów, sprawdzona przed prób usuwania mieć pewność, że materiał nie zostanie uszkodzony. Jeśli plamy dostać się na dywanach, przetestować metodę czyszczenia na powierzchni dywanu, który jest w ukryciu przez Ciebie lub Twoich gości.

W swojej wojny z kosmetycznego usuwania plam, mają te środki lub składniki na strony:

  1. Spirytusie (alkohol izopropylowy)
  2. Woda utleniona
  3. Rozcieńczalników, takich jak do zapalniczek, terpentyny lub spirytusu mineralnych.
  4. Każdy dobry all-tkanina wybielacz
  5. Wybielacz chlorowy
  6. Amoniak domowego
  7. Czyste białe ściereczki

Oczywiście, najlepiej jest próbować usunąć plamę jak najszybciej. Świeże plamy wychodzą o wiele łatwiejsze. Dobrą rzeczą jest to, że plamy kosmetycznych makijaż jest powszechnie stosowany w domu przed wyjściem do pracy lub wieczorem, i można dostać się do plam szybciej. Zacznijmy od szminki.

Pamiętaj, aby zapoznać się z ulotką opieki na każdym ubraniu przed podjęciem próby usunięcia plamy. Może się okazać, twój ubiór jest "suchy czyścić tylko". Szminka, bo jest na bazie oleju forma makijażu, może być najlepiej traktowany z prania wstępnego usuwania plam przed przystąpieniem do mycia koszula lub bluzka. Nie pocierać plamę - może to tylko prowadzić go w głębszy. Osuszyć plamę z czystą szmatką białym i wypłukać w ciepłej wodzie. Jeśli plama jest trwała, spróbuj zastosować dobry ciekłego detergentu do plam, nie znowu tarcie materiału.

Często alkoholem usuwa plamy szminki. Dab plam z niewielką ilością alkoholu izopropylowego, a następnie dodać niewielką ilość detergentu domowego i umyć ubranie z instrukcją pielęgnacji etykiet.

Amoniak gospodarstwo domowe jest kolejnym dobrym źródłem do usuwania szminki. Najpierw osuszyć plamę z odrobiną wody, aby usunąć jak najwięcej szminki, jak to możliwe, to traktować z odrobiną amoniaku i spłukać i umyć za instrukcją pielęgnacji. Nie stosować amoniaku na jedwabiu lub wełny!

Niektórzy twierdzą, że lakier do włosów działa dobrze na usuwanie plam szminka. Spryskać trochę lakieru do włosów na plamę, pozostawić na kilka minut, a następnie wytrzeć lakieru ze swoim białym obrusem. Wypłukać i prać zgodnie z zaleceniami opieki etykiet.

Jeśli ubranie jest jednym z twoich ulubionych większości, to może chcesz mieć profesjonalny usunąć plamy. Jeżeli odzież jest wysoka pozycja bilet, to chyba najlepszym wyborem.

Usunięcie paznokcia polskim jest również bardzo proste. Wystarczy użyć acetonu oparte paznokci zmywacza do usuwania plam. Można również umieścić plamy na małej miseczce i przymocować gumką zabezpieczyć plamę nad miską. Korzystanie z nierdzewnej stali łyżką, delikatnie kapać małe ilości paznokci Zmywacz ponad plamy i niech kroplówkę pozostałości do miski, pracując go palcem. Prać zgodnie z zaleceniami opieki etykiet.

Usuwanie tuszu wymaga innej interwencji. Bo to jest na bazie oleju, olej rozpuszczalnika z suchym zakładu oczyszczania działa najlepiej. Enzymy zawarte w suchych mycia przerw w dół rozpuszczalników klejem białka, które jest substancje, które przywiązuje plam na tkaninie, a także atakuje plama się. Niech wyschnie, szczotkować pozostałości i prać zgodnie z zaleceniami metce.

Płynne plamy makijażu są trudne do usunięcia. Prawdopodobnie jedna z najciekawszych rzeczy przeczytanych w badaniach autor tego artykułu jest sztuczka z II wojny światowej, gdy mydło było trudne do zdobycia. Sugestia była do podjęcia zabarwione na zewnątrz odzieży i położyć go na trawie, plama stroną do dołu i pozostawić na noc. Następnego ranka, plama zniknie! Możesz również spróbować użyć mydelniczka Dawn, jako środek do usuwania. Jako ciecz makijaż jest na bazie oleju, Dawn działa najlepiej do cięcia plamą. Świt był przecież używany do czyszczenia ptaki i wydr morskich podczas surowych wycieków ropy. Jako ciecz makijaż jest na bazie oleju, ta sama metoda jest stosowana jako w czyszczeniu plam tuszu. Pędzel lub osuszyć nadmiar, i używać suchej płyn do czyszczenia, takich jak Spot K2r płyn czyszczący lub płyn do czyszczenia AFTA aby wypłukać plamę. (Uważaj, aby nie używać na octanów!) W razie potrzeby powtórzyć, aż plama zniknie.

Usuwanie plam farbowania włosów przez blotting plamę alkoholem izopropylowym aż plama zostanie usunięty. Można również użyć terpentyną, zapalniczek, i benzynę lakową na niektórych tkanin. Prać lub czyścić zgodnie z zaleceniami metce. Bądź jednak ostrzeżony - farba do włosów jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia plamy.

Istnieje wiele różnych sposobów, aby usunąć plamy z kosmetyków. Wiele procesów wykorzystywanych pracę oraz na dywan i meble, a także ubrania. Ustal, czy twój makijaż plama jest na bazie oleju lub nie tłusta, a stamtąd. Zawsze uważnie śledzić instrukcje metce i informacje prania. W ten sposób można zapisać, że ulubioną bluzkę lub sweter, gdy kosmetyki plama im.

Strona główna  /  Gospodarstw domowych & Czyszczenie  /  Czyszczenie & Usuwanie plam  /  Uroda & Kosmetyki środki czyszczące