Strona główna
Remont domu i konserwacja | Elopad
Wideo / Sklep / Forum

Jak powiedzieć, gdy odwrotna osmoza filtr wody trzeba wymienić

trzeba

  • Filtr wody

Wiedząc, kiedy należy wymienić filtr wody odwróconej osmozy polega na uznaniu kilka sytuacji, które mogą wskazywać na problem. Oto kilka ostrzegawcze, że trzeba go wymienić. Jeżeli masz jakikolwiek z problemów wymienionych poniżej, może to być znak, że potrzebny jest nowy filtr.

Krok 1 - sprawdzić ciśnienie wody

Trochę ciśnienie wody jest znakiem, że istnieje problem z filtrem wodnym odwrotnej osmozy. Jeżeli ciśnienie wody jest poniżej około 40 PSI, a następnie sprawdzić zarówno zbiorników, membrany RO lub filtry do wody, aby sprawdzić, czy jeden z nich musi zostać wymieniona.

Krok 2 - smak i zapach Sprawdź

Dziwny smak lub zapach jest często kluczem znak, że filtr wody wymaga wymiany. Wiele razy jest to spowodowane złym błonę lub filtr wygasły i mogą być ustalane łatwo go zastąpić.

Krok 3 - Sprawdź przepływ

Jeśli stwierdzisz, że system jest zawsze działa i ma niskie ciśnienie wody, niskie ciśnienie zbiornika, albo zły restryktor, wtedy będzie trzeba także wymienić filtr.

Ogólnie rzecz biorąc, będziemy chcieli, aby utrzymać filtr i sprawdzić co 8 do 12 miesięcy, czy należy go wymienić. Wiele razy mogą trwać dłużej, ale jeśli widzisz te początek problemów, wymiana może być w porządku.

Jeśli stwierdzisz, że system jest zawsze działa i ma niskie ciśnienie wody, niskie ciśnienie zbiornika lub zły restryktor, będzie trzeba także wymienić filtr.

Strona główna  /  Gospodarstw domowych & Czyszczenie  /  Zagrożenia wewnętrzne  /  Jakość wody & Filtry wody